هدف گذاری

هدف گذاری

منتشر شده در: سه‌شنبه، 2 اسفند، 1401 377 بازدید

اولین گام برای کاهش وزن چیست؟
هیچ برنامهٔ کاهش وزن و رژیم غذایی به دادتان نخواهد رسید، مگر اینکه در تعیین اهدافتان دقت به خرج بدهید. در مسیر کاهش وزن، برنامه‌ای درست و مناسب می‌تواند نقشهٔ راهتان باشد. بدون داشتن نقشه و برنامه، مانند مسافری هستید که راهیِ ناکجاآباد شده است. پرسش اینجاست که برای هدف‌گذاری درست و منطقی چه باید کرد؟

امروز می خواهیم در مورد نحوه هدف گذاری برای کاهش وزن صحبت کنیم. خیلی چیزها در زندگی برای خودمان در نظر گرفتیم که می خواهیم به آن برسیم ولی در حد رویا باقی ماندند. گاهی اوقات در خواب می بینیم که به هدفمان رسیدیم اما برای کاهش وزن خواب هم نمی بینیم. با خودمان فکر می کنیم رسیدن به تناسب اندام خیلی سخت است و در کنار مشکلات و گرفتاری های زندگی رسیدن به اندام مناسب غیر ممکن است. اصلا یادتان نمی آید که از چه زمانی دچار اضافه وزن شدید و چندبار به حرف افراد غیرمتخصص رژیم گوش کردید و گرسنگی کشیدید. کارهای زیاد سبب شده بود هیچ وقت تغییری در اندامتان حس نکنید و اشتها هم بیشتر شده بود.


شکست در رژیم چه عواقبی به دنبال دارد؟
وقتی وزن بالا می رود از تلاش کردن هم ناامید می شوید و فرصتی برای برگشت به عقب نیست در نتیجه از لحاظ روحی بهم ریخته می شوید و اعتماد به نفس خود را از دست می دهید. در حقیقت رسیدن به تناسب اندام تنها رویا باقی می ماند. با گذشت زمان متوجه خواهید شد دیگر

انرژی قبلی را ندارید و هنگام راه رفتن به نفس نفس می افتید. دیگر مثل همیشه لباس های مورد علاقه تان را نمی خرید و باید منتظر باشید که فروشنده سایز لباس را داشته باشد گاهی اوقات هم خجالت می کشید که بگویید این لباس سایزتان نیست. هیچ کس از اضافه وزن و اندام نامناسب راضی نیست اما حقیقت این است که تا اراده، انگیزه قوی و برنامه ریزی هوشمندانه نداشته باشید به هدف اصلی خود نمی رسید. همانطور که تناسب اندام از بعد روانی و احساسی در ما اثر می گذارد، داشتن هدف و برنامه ریزی نیز سبب افزایش اعتماد به نفس می شود. زمانی که برای رسیدن به تناسب اندام بر اساس هدف تان پیش بروید کم کم مشکلات بار سفر بسته و از شما دور می شوند. دیگر مجبور نیستید به دلیل پادرد، کبد چرب و ناراحتی قلبی دارو مصرف کنید و حتی در خواب احساس خفگی کنید بلکه با این برنامه ریزی کم کم پرانرژی تر از قبل می شوید. حس بهتری نسبت به خود پیدا می کنید و دیگر خبری از ناامیدی نیست.

هدف خوب چه ویژگی هایی دارد؟
باید هدف داشته باشید و ببینید دقیقا چه چیزی می خواهید مثلا می خواهم به تناسب اندام برسم. هدف تان قابل اندازه گیری باشد مثلا می خواهم به وزن ایده آلم برسم پس برای دستیابی به آن بهتر است طبق نظر پزشک در ماه 2 تا 4 کیلو وزن کم کنم. هدف تان قابل دستیابی باشد مثلا تصمیم دارید وزنتان را از 105کیلوگرم تا 95 کیلوگرم کاهش دهید. وقتی به این وزن رسیدید برای مرحله بعدی یعنی وزن پایه تلاش کنید. کم کم پیش بروید تا به هدف تان برسید. هدف تان منطبق با توانایی هایتان باشد. مثلا خیلی وقت است که ورزش نکردید پس یکباره وزنه ای سنگین را بلند نکنید چون آسیب زیادی به بدن وارد می کند. برای هدف تان زمان تعیین کنید.
مثلا با رعایت رژیم غذایی هرماه از وزنت کم شده است یا تا دو سال آینده به وزن ایده آل برسید یا بدنت خوش فرم و ورزشکاری داشته باشید.

میخای بدونی از کجا شروع کنی

دستگاه تاپ جنسیس همه ی این کارا رو برات تو یه دقیقه انجام میده
یه قسمت جذاب که نرم افزار ما داره اینه که برای شخص هدف گذاری انجام میده
مثلا یه شخصی میگه که من تا سه ماه دیگه حالا به هر دلیلی میخام اندام فیت فیت بشه حالا یا کاهش وزن داره یا افزایش وزن شما داخل نرم افزار تنظیم میکنید که اندام اون فرد فیت بشه و نرم افزار بهتون میگه که اگر مثلا سه روز در هفته بری باشگاه و فلان کالری کمتر مصرف کنی و... توی اون تاریخی ک نرم افزار داده به اون اندام مورد دلخواهت میرسی
به راحتی این حس رو تجربه کن

کلمات کلیدی:
هدف تاپ‌جنسیس تناسب اندامهدفگذاری

ارسال نظر

نظرات کاربران

نظری برای نمایش وجود ندارد.